Je eigen servies maken

Er zijn veel verschillende workshops waar je in je vrije tijd naartoe kunt gaan om een nieuwe vaardigheid te kunnen leren. Natuurlijk in verschillende prijscategorien is er voor iedereen wat, of je nou van een potje voetbal houdt of keramiek wilt maken met een oven. Aardewerk is een oude ambacht waar veel tijd en moeite in zit. Het is een heel proces om te leren hoe een draaischijf werkt en hoe je alles geleidelijk droog krijgt zonder het te laten barsten. Daarnaast heb je ook nog veel soorten glazuren die je kunt gebruiken om de gewenste look te krijgen en zo mooi servies te kunnen krijgen.
Geef een zelfgemaakt cadeau
Voor degene die geen genoegen neemt met alleen het kopen of een workshop kun je natuurlijk ook zelf alles gaan doen. Je moet daarvoor wel het een en ander aanschaffen maar wanneer je dit hebt kun je jarenlang plezier ervan hebben waardoor je altijd mooi servies in huis hebt of cadeau kan doen aan anderen. Vaak vinden mensen een zelfgemaakt cadeau toch meer bijzonder dan een prulletje wat je ergens bij een cadeaushop haalt. Mensen hechten er dan meer waarde aan en gooien het minder snel weg. Cadeau’s worden ook vaak opnieuw doorgegeven aan anderen omdat mensen er zelf niet meer naar omkijken. Het is wel beter voor het milieu en portemonnee maar je wilt niet degene kwetsen die het gegeven heeft.
Gooi er een schepje bovenop
Wanneer je deze hobby hebt uitgespeeld en je bent een ondernemend persoon is het weer tijd voor iets ingewikkelders, zo kun je je hele huis bijvoorbeeld gaan aanpakken. Denk aan een schuurtje of een verhoging in je huis. Dit kost veel tijd en is een hele uitdaging, maar als je daarvan houdt dan is het zeker leuk om een keer te proberen. Op internet zijn talloze video’s te vinden over deze vaardigheden en wat je allemaal nodig hebt en daarnaast de bouwmarkt wordt je beste vriend.